................

Filmy, které mi vyrazily dech

26. října 2011 v 21:22 | Eča* |  ABOUT
Rozhodla jsem se, že vás opět nechám nahlédnout do svého "soukromí" a obeznámím vás s filmy, které mi uvízly v paměti. Chci jen upozornit, že nejsem žádný znalec ani střelený filmový fanoušek, ukáži vám filmy, které mě prostě zaujaly a které myslím stojí za shlédnutí. Je jich spoustu, možná to bude na pokračování. ;DTrainspotting
Pro mě je to film filmů. Jedná se film jen o drogách, o problémech s nimi spojenými, o duševních stavech, o abstinenci. Zní vám to jako nuda? Tak to jste pěkně vedle. Každej ať si básní o svým Rekviem za sen, já mám Trainspotting, protože ten ukazuje věci tak, jaké jsou. Viděla jsem celkem dost filmů o drogách, tenhle je však pro mě nejlepší, protože bere celkem zábavným až možná ironickým způsobem, to však neznamená, že by nedokázal ukázat, jaké jsou drogy svinstva. Scéna, kdy hlavní hrdina (Ewan McGregor) abstinuje, mě naprosto posadila do křesla, protože jsem si živě dokázala představit, jak mučící to musí být. Prostě pecka pecka, to musíš vidět!X-Mens
Píšu X-Mens, protože mám ráda všechny díly. Jo, z těch filmovejch ság mě tahle chytla nejvíc. Ne, že bych neměla ráda brýlatýho kluka s bleskem na čele, ale odmalička vyrůstám s bratrem, který mě zasvětil do světa počítačových her a Pokémonů. Proto mi tihle komixácký mutanti přirostli k srdci. Nelze říct, který díl mám nejradši, ale asi to bude díl o Wolverinovi a nebo První třída. A nejoblíbenější postava? To je jasný, Wolverine a Mystique!


Velká ryba
Asi jsem trochu ostuda, protože jsem tenhle filmový skvost viděla teprve nedávno. Musím však uznat, že mě naprosto pohltil a uchvátil. Jak bývá zvykem Timýho Burtona, nečekejte žádný reálný příběh, tenhle originální režisér vás zatáhne do snových představ, celý film má krásnou atmosféru, nádhernou muziku a úžasný pohádkový příběh. Abych děj trochu upřesnila, jedná se o příběh umírajícího Edwarda Blooma, který je již starý a každého ohromuje svými mystickými příběhy z mládí, zbytkem se nechejte překvapit. V tomto filmu je všechno tak krásné, emotivní a okouzlující, ach!


Sucker Punch
Chápu, že pro normální lidi a pro holky je tenhle film spíše odstrašující případ, pro mě je však poslintáním nad neskutečnou řádkou zpomalovaček, zombíků, draků, přemrštěných efektů a krásných spoře oděných slečen s katanami a pořádnými kvéry. Asi se ve mně vážně ukrývá kus chlapa. Každopádně, ač je tento film neskutečná slátanina všeho možnýho, nehledejte v něm žádný parádní příběh ani nějaké ponaučení či co, má sloužit opravdu jen k takovýmu tomu domácímu poslintání a ponoření se do perfektní nereálné fantazie. Pokud máte rádi počítačové hry a fantazijní krajiny, enjoy it!


Prokletý ostrov
Tohle je pravej psycho nářez! Povím vám, jestli vás z tohohle filmu neklepne pepka, tak vám naskočí aspoň 1548964x solidní husí kůže. Leo DiCaprio už dávno není malý ulízaný chlapec z Titanicu, stal se z něj fakt kvalitní herec a dokázal mě o tom přesvědčit i ve filmu Počátek. Ale k věci: na Prokletém ostrově je úžasná jeho atmosféra, kdy sedíte v křeči, tají se vám dech a vy čekáte, že se každou chvíli něco semele. Nesnáším lekavé scény, tady se objeví asi jedna. A ještě musím zmínit geniální věc, je to ten typ filmu, kdy po celou dobu žijete v iluzi a poslední věta filmu prozradí celou pravdu a vy sedíte s otevřenou pusou a čekujete ještě asi pět minut titulky.


Pianista
Perfektní emotivní film z období druhé světové války. Zobrazuje všechny její nechutné stinné stránky, všechny křivdy, lidský hyenismus, antisemitismus, krutí důstojníci..místy je vám z toho špatně, kam až lidská rasa byla schopna zajít. Co víc dodat, tento film je opravdu krásný, ale krutý.


Vykoupení z věznice Shawshank
Tohle je TAK krásný silný příběh. Co příběh, celý film. Je to snad jediný film, který mě svým závěrem naprosto položil na lopatky a celé tělo se mi zachvělo husí kůží v maximální extázi. Pro mě je tenhle skvost opravdu nepopsatelný..mohla bych se na něj dívat pořád a pořád, a nikdy mě neomrzí. Příběh o přátelství, nespravedlnosti, těžkém životu ve vězení, o svobodě..každý si zde nalezne to svoje. Pokud jste ho neviděli, měli byste se stydět a nenechat svůj život neposkvrněný tímto filmovým klenotem. A samozřejmě hned letět do nejbližší prodejny s DVD.


Na doraz
Jojojo, na téhle famózní komedii jsem byla v kině a smála jsem se skoro každou minutu. Obzvlášť mě potěšilo herecké obsazení, především teda Zach Galifianakis, protože je to neskutečný trotl :D a každý film s ním mě zaručeně pobaví. A pak samozřejmě Robert Downey Jr., který je sakra sympatický a sakra charismatický! Dost snění, tohle je to pravý pro nedělní odpoledne, kdy se chcete jen tak válet u telky a nechat se unášet vlnou odlehčeného svěžího humoru. Galifianakisového humoru.


Střihoruký Edward
Tohle budu pouštět svým dětem místo těch sračkoidních pohádek, co se tvoří dneska. Edward je klasika, kdo neviděl musí kecat a kdo opravdu neviděl je barbar a měl by to napravit! Podle mě je tohle životní role Johnnyho Deppa, ne, opravdu by Edwarda nikdo nedokázal lépe ztvárnit. Je to pohádkový příběh o Střihorukém Edwardovi, který není tak úplně člověkem, přesto se chová mnohem lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Ze strachu z jeho nůžkoidních rukou se vyklube touha po lepším zevnějšku a dohromady všechno odkrývá lidské pokrytectví a sobectví. Ano, tohle je poučný příběh pro mé děti. S pohádkovým nádechem. Je to krásný film.


Černá labuť
Na tenhle film jsem se nechtěla koukat, protože mi na pohled připadal neskutečně nudný. Hned po zapnutí jsem však změnila názor. Místy je sice trochu zdlouhavý, ale i přesto má příběh takový zajímavý spád. Příběh o perfekcionistické baletce, která se touhou po dokonalosti stává schyzofrenním psychoušem mě prostě dostal. Navíc jsem si díky němu naprosto zamilovala Natalii Portman a vlastně jsem se k němu donutila, protože zbožňuju Milu Kunis a tady mě móc potěšila. Jinak je to z řady filmů, kdy mě opět dostala poslední věta. A já opět koukala asi dalších pět minut na titulky s otevřenou pusou a totální husí kůží po celém těle.


Kniha přežití
Mám moc ráda post-apokalyptické filmy a tohle je jeden z nich. Moc se mi líbila atmosféra i prostředí, nemohu si pomoct, ale ač je jeho hodnocení celkem nízké, mně jakožto nenáročného diváka všechno připadalo promakané. Celý film má také křesťanský podtext, ale myslím, že i jako zapřísáhlého ateistu vás díky svému příběhu a atmosféře prostě potěší. Navíc jsem díky tomuto snímku objevila Milu Kunis, do jejíchž obrovských krásných očí jsem se prostě zamilovala. Vsadím se, že uchvátí i vás. :)

Myslím, že má filmotéka byla celkem vyčerpávající. Další mé oblíbené filmy:
Město bohů, Já,legenda, Souboj Titánů, Trója, Drž hubu!
..a mnoho dalších, ale už si nějak nemůžu víc vybavit :)

Inspirovala jsem vás ke shlédnutí nějakého filmu? Nebo jsem se vám trefila do vkusu? Komentujte! :)
 


Komentáře

1 lil lil | Web | 27. října 2011 v 2:12 | Reagovat

Děkuju za tipy, trainspotting zamýšlím pustit už hodně dlouho, jinak filmy o droách, to je moje:D

2 lil lil | Web | 27. října 2011 v 18:08 | Reagovat

Děkuji, snad všechno bude teď hezč neý kdy dřív...:) Nevěřila jsem že se to někdy obrátí, ale obrátilo, tebe to taky čeká:)

No na Katku se určitě podívej, u některejch situací jsem e fakt smála, zaměř se hlavně na scénu Roman vs. gynekoložka:D Pak je úžasné my děti ze stanice Zoo, Mandragora, Candy. A v plánu mám právě ten Trainspotting a Mechanický pomeranč. A u scén s jehlou taky uplně mhouřím oči:)

3 lady-dariel lady-dariel | Web | 28. října 2011 v 16:53 | Reagovat

sem asi taky zaostalá ale velkou rybu jsem ještě neviděla, a filmi od Burtona miluju! Jinak Vykoupení z věznice Shawshank je opravdu užasný film, viděla jsem ho zrovna nedávno když ho dávali snad na čt2..a musím říct žě mě oprvadu dostal na kolena.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.